نکته سنج باشید نه بی توجه!
نکته سنج باشید نه بی توجه!
۱۳۹۵/۰۲/۲۰
پاداش‌های کوچک بدهید
پاداش‌های کوچک بدهید
۱۳۹۵/۰۲/۲۰

هر لحظه ، فرصتی است  براي نو شدن و کنار گذاشتن کهنه ها.
رفتارها، فقط موقتي و كوتاه نیستند. رفتارها، تبديل به عادت ها ميشوند ،و عادت تخريب زيادي در شخصيت ما ايجاد ميكند ، می شود عادت ها قدیمی را کنار گذاشت و رفتارهای جدید را تجربه کرد.
بنابراین به سراغ  عادت های روزمره خود بروید. کمی از آن فاصله بگیرید و از دور به عادت های تان نگاه کنید.عجله نيست با دقت بنگريد و تغيير ايجاد كنيد.

عادت کمال‌گرایی افراطی
کمال‌گرایی افراطی یعنی من باید در یک موضوع/زمینه/حوزه، به 100% برسم اگر نرسم باید آن را کنار بگذارم. رفتار جدید می تواند این باشد: فقط یک پله بیشتر با گام های استوار.

عادت اهداف کوچک
این عادت فکری باعث می شود که هدف گذاری های کوچک انجام دهیم. مثلا اگر در سبد اهدافمان فقط خانه و مدرک و شهرت است، این ایراد دارد، انسان بودنِ انسان به داشتن اهداف فرافردی و فراخانوادگی است. به جایش عادت اهداف فراگیر را جایگزین کنید. بزرگ باشید و جهانی بیاندیشید.

عادت انتظار برای شانس
اگر فکر می کنیم که آدم های موفق در اثر شانس به موفقیت رسیده اند سخت در اشتباهیم. کافیست زندگی هر کدام از کارآفرینان را بخوانیم موفقیت از عرق کردن و تلاش کردن و شکست خوردن به دست آمده. شانس، فرصت هایی است که یک ذهن آماده و کارکرده روی هوا می زند و نه صرفا یک انسان منتظر و خواب آلوده. خلاصه آنکه شما باید بروید و فرصتهارو ايجاد كنيد تا نرويد موفقيتي نخواهد بود

عادت دروغ
دروغ روح آدمی را متلاشی می کند، لابد می پرسید چگونه؟ دروغ باعث می شود بین گفتار و باور شکاف بوجود بیاید. تکرار آن باعث می شود که این شکاف به سایر ارکان وجود آدمی نیز سرایت کند اما جمله شکاف بین گفتار و عمل (که می شود خیانت و عدم انجام تعهدات) و شکاف بین ایمان و گفتار (که می شود ریا و نفاق) و شکاف بین … دروغ سرآغاز متلاشی شدن روح است. رفتار با صداقت را بر جان خود استوار كنيم

عادت تکرار دیگران و تقلید
تقليد باعث می شود که هر چه بیشتر شبیه به دیگران شویم. خودمان نباشیم بلکه دیگران را زندگی کنیم. باید جسور بود. عادت تقلید را درید و خودمان برای خودمان تصمیم گیری کنیم. خداوند هر کدام از ما را به صورت یکتا و تکرار نشدنی خلق کرده است.

عادت ترس از شکست
شکست ناشی از زمین خوردن نیست. وقتی شکست می‌خوریم که هیچ‌وقت بلند نشویم. ریسک نکردن بزرگ‌ترین ریسکی است که می‌توانیم انجام دهیم. بنابراین در سال 95، چند تجربه جسورانه برای خودمان تعریف کنیم. حتی اگر در آن ها موفق نشدیم، موفق شده ایم که ترس از شکست را در خودمان بکشیم.

عینک نقطه ضعف
علاوه بر آن شش عادت ، ممکن است ديدگاه نقطه ضعف هم باشد آن را بیابید همه‌ ما نقاط ضعفی داریم. اما توجه به نقاط ضعف باعث می شود که نقاط قوت خود را نبینیم. سال 95 را بگذارید سال تمرکز بر نقاط قوت. بپرسید با توجه به نقاط قوتم چه کاری می توانم انجام دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *