کمپین اعتراض دانشجویان پیام نور

کمپین اعتراض دانشجویان پیام نور

بسمه تعالیدکتر رستمی ریاست دانشگاه پیام نور

جناب اقای دکتر رستمی، ریاست محترم دانشگاه پیام نور؛

باسلام؛
احتراما به استحضار میرساند ما جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه پیام نور به موارد ذیل اعتراض داریم و بدین وسیله مراتب اعتراض خود را به ترتیب اولویت اعلام میداریم:

 1. افزایش ۱۸ درصدی شهریه ثابت برای تمام ورودی ها در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد از ۷۱۴۰۰۰ تومان به ۸۴۲۰۰۰ تومان و مقطع دکتری از ۲۳۰۰۰۰۰ تومان به ۲۸۰۰۰۰۰ تومان افزایش، این در حالیست که در تمام دانشگاه های کشور افزایش شهریه ثابت همانطور که از اسمش پیداست در تمام طول تحصیل یک دانشجو ثابت می باشد.
 2. شش واحدی شدن پایان نامه و عدم تاثیر در معدل در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت MBA
 3. حذف کلاسهای الکترونیکی برای تمام ورودی ها، در حالیکه این امر باید در هنگام ثبت نام اطلاع رسانی میگردید نه در حین تحصیل که بسیاری از دانشجویان بر این اساس و با این شرایط ثبت نام و برنامه ریزی نموده اند و با این تصمیم ناگهانی با مشکلات فراوانی روبرو خواهند شد.
 4. افزایش تعداد واحدهای درسی ورودی های ۹۴ به بعد در مقطع کارشناسی ارشد.
 5. عدم دقت در اسکن برگه های تشریحی دانشجویان در واحد تهران غرب
 6. اجرای طرح زوج و فرد برای ارائه ی دروس در برخی واحدها از جمله واحد نهاوند و اهواز که این امر موجب طولانی شدن دوره تحصیل خواهد شد.
 7. پرداخت شهریه ثابت جهت تمدید پایان نامه برای ورودی های ۹۴ به بعد، یعنی برای تدوین و ارائه پایان نامه فقط یک ترم در نظر گرفته شده است که مسئولین محترم آگاه هستند که این مهم در این مدت کم انجام شدنی نمیباشد.
 8. عدم پاسخگویی و گاها پاسخ های ناصحیح کارشناس کارشناس آموزش رشته مدیریت MBA واحد تهران غرب
 9. عدم امکان اخذ درس روش تحقیق در مدیریت و روش تحقیق پیشرفته در یک ترم برای تمام ورودی های مقطع کارشناسی ارشد در حالیکه بعضی از دانشجویان ورودی های قبل از ۹۴ از این مصوبه آگاهی نداشته و برای این امر برنامه ریزی نکرده اند و این مصوبه موجب اضافه شدن یک ترم زاید برای آنها شده است.
 10. عدم امکان انتخاب محل آزمون در ترم تابستان
 11.  اجبار به چاپ مقالات برای دروس کارگاه برنامه ریزی استراتژیک و تحلیل تطبیقی در واحد همدان
 12.  اجباری بودن شرکت در سمینار آموزشی مدیریتی ( با هزینه حدود ۲۰۰ هزار تومان ) جهت دروس کارگاهی برنامه ریزی استراتژیک و تحلیل تطبیقی در مرکز دماوند
 13.  مهلت درس سمینار در واحد همدان از دو نیمسال تحصیلی مطابق آیین نامه به یک نیمسال تغییر یافته و اعلام نموده اند در صورت عدم تحویل مقاله در مدت مقرر شده باید شهریه مجدد پرداخت گردد
 14.  عدم برگزاری کلاس های حضوری در آخر هفته، درحالیکه اکثریت مخاطبین این دانشگاه کارمندان و مدیران هستند و در طول هفته اگر فرصت حضور در کلاس را داشتند حتما دانشگاهی جز پیام نور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کردند.
 15. عدم ارائه کلاس های خودخوان، در صورتی که بسیاری از دانشجویان به دلایل بعد مسافت و یا تسلط کافی به بعضی دروس، لزومی به اخذ درس به صورت حضوری ندارند و با این امر فقط باید متحمل پرداخت شهریه اضافی گردند.
 16. ارائه دو درس تحت عنوان تخصصی-اختیاری برای ورودی های ۹۴ به بعد در رشته مدیریت کسب و کار درصورتی که طبق اظهارات مسولین دانشگاه هر دو درس باید پاس بشود که دیگر در اینصورت جنبه اختیاری نخواهد داشت.
 17. عدم پاسخ تلفنی اکثر کارشناسان واحد تهران غرب از جمله گروه مدیریت MBA و گروه مدیریت فناوری اطلاعات، مسئولین بخش وام دانشجویی و… آیا برای پرسیدن یک یا چند سوال دانشجو باید حتما به دانشگاه مراجعه نماید؟ دانشجویانی که شهرهای دیگر هستند چگونه باید به پاسخ سوالات خود برسند؟
 18. عدم همکاری کارشناس گروه مدیریت واحد خوانسار برای تطبیق درس اصول حسابداری ۱ با درس حسابداری برای مدیران برای دانشجویان مدیریت  mba با وجود موافقت سازمان مرکزی برای این امر
 19. عدم تطبیق درس آمار سه واحدی پاس شده توسط دانشجویان در دوره ی کارشناسی رشته های مهندسی به جای آمار جبرانی رشته های مدیریت در واحد تهران غرب در حالیکه که این درس در واحدهای ساری و قشم به عنوان آمار جبرانی پذیرفته شده است.
 20. عدم موافقت واحد گرمسار به عنوان مبدا برای مهمان شدن در ترم نیمسال اول ۹۵-۹۶
 21. پروپوزال های دانشجویان رشته های مدیریت MBA و مدیریت بازرگانی در واحد دماوند توسط هیئتی متشکل از سه استاد از رشته مدیریت دولتی بررسی میگردند که عدم اطلاع این اساتید از رشته های MBAو  بازرگانی مشکلات عدیده برای دانشجویان این دو رشته بوجود آورده است
 22. تغییر مداوم رمز عبور توسط سیستم گلستان که این امر مشکلات زیادی برای دانشجویانی که برای مدتی از سیستم استفاده نکنند بوجود میاورد و متاسفانه برخی واحدها از جمله واحد دماوند برای حل این مشکل به صورت تلفنی همکاری نمیکنند و  الزام به حضور فیزیکی دانشجو برای حل این مشکل می نمایند.
 23. عدم دادن زمان کافی برای دروسی که تداخل ساعت امتحان دارند توسط مراقبین واحد تهران غرب
 24. تغییر نمره قبولی دروس جبرانی از ۱۰ به ۱۲ برای تمام ورودی ها (عطف به ماسبق)

در انتها مجدد مراتب اعتراض و درخواست بررسی موارد فوق را بحضور اعلام می نماییم. و تقاضا و توقع داریم تا در خصوص موارد فوق پیگیری و رفع ابهام صورت پذیرد.

کمپین اعتراض دانشجویان پیام نور برای تمام دانشجویان می تواند باشد و در جهت ارتقا سطح فرهنگی و آموزشی بسیار خطیر است .

با شرکت در کمپین اعتراض دانشجویان پیام نور و بیان مشکلات دانشجویان به روش صحیح و با استفاده از نامه نگاری های اداری و بیان درخواست های  منطقی دانشگاهی پر شور و دانشجویانی با انگیزه خواهیم بود .

امید است از این کمپین اعتراض دانشجویان پیام نور برداشت دیگری نشده و به جنبه های مثبت این اجتماع نگاه صحیح گردد .

دیدگاه (539)